W dniu 26 kwietnia, w domku myśliwskim „Hubertówka” na Podłopieniu, jak co roku odbyło się walne zgromadzenie członków Koła Łowieckiego „Hubert” w Tymbarku.
W porządku obrad znalazły się punkty dotyczące podsumowania minionego już sezonu 2014/2015 oraz te, w ramach których określono cele stowarzyszenia na następny rok gospodarczy.
Posiedzenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 10. Otworzył je prezes koła- kol. Andrzej Kosecki. Przewodniczącym walnego zgromadzenia po uprzednim stwierdzeniu jego prawomocności został wybrany jednogłośnie kol. Tadeusz Ranosz. W kolejnych punktach zatwierdzono protokół z poprzedniego posiedzenia oraz wysłuchano i zaakceptowano sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej i zarządu KŁ „Hubert” oraz udzielono absolutorium wszystkim jego członkom. Następnie odbyła się dyskusja nad przyszłym budżetem koła, w ramach którego ustalono, że ważną pozycję mają zajmować wydatki na zintensyfikowanie gospodarki łowieckiej oraz działalność na polu kultywowania tradycji i obyczajów łowieckich. Zdecydowano m.in o modernizacji sztandaru Koła Łowieckiego „Hubert” w Tymbarku poprzez wyhaftowanie jego powierzchni oraz zaopatrzenie pocztu sztandarowego w nowe elementy mundurów galowych.
Niedzielne walne zgromadzenie miało jednak szczególny charakter, ponieważ wieńczyło pięcioletnią kadencję organów koła oraz całego zrzeszenia. Przed myśliwymi w całym kraju stanęło wyzwanie wybrania nowych członków zarządu, komisji rewizyjnych oraz delegatów na Okręgowy Zjazd Delegatów do którego kompetencji należy powołanie Okręgowej Rady Łowieckiej, wybór delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów oraz jednego członka Naczelnej Rady Łowieckiej. Poszczególne wybory, zarówno na tym najniższym, jak i najwyższym szczeblu są wyjątkowo ważne w kontekście obecnej sytuacji polskiego łowiectwa. Dość wspomnieć, że w najbliższym czasie, pod sejmowe obrady zostanie wprowadzony projekt nowej ustawy o prawie łowieckim, a całe zrzeszenie czeka ciężka praca mająca zaowocować przekonaniem społeczeństwa, że wbrew powszechnym stereotypom, myśliwi są niezbędnym elementem ochrony naszej ojczystej przyrody.
Z biernego prawa wyborczego na poszczególne stanowiska we władzach koła skorzystało wielu członków naszego stowarzyszenia. Świadczy to o żywym zainteresowaniu uczestnictwem w kierowaniu realizacją zadań jakie na nas nałożono oraz fakcie, że społeczność myśliwych nie jest środowiskiem zarządzanym w sposób autokratyczny, lecz w jego łonie odbywa się żywa dyskusja prezentująca często odmienne punkty widzenia na bieżące problemy. W wyniku tajnych i równych wyborów, w których wzięło udział 45 obecnych na sali członków koła, dokonały się następujące zmiany w komisji rewizyjnej i zarządzie koła:
Osoby piastujące stanowiska w ustępującym zarządzie:
kol. Andrzej Kosecki – prezes
kol. Bogusław Pawłowski – łowczy
kol. Tadeusz Ranosz – skarbnik
kol. Stanisław Zoń – Sekretarz
Członkowie ustępującej komisji rewizyjnej:
kol. Wiesław Szafrański
kol. Jerzy Aleksandrowski
kol. Paweł Gawron
Osoby piastujące stanowiska w nowowybranym zarządzie:
kol. Krzysztof Toporkiewicz – prezes
kol. Bogusław Pawłowski – łowczy
kol. Tadeusz Ranosz – skarbnik
kol. Andrzej Jurowicz – sekretarz
Członkowie nowowybranej komisji rewizyjnej:
kol. Krzysztof Michorczyk
kol. Piotr Dawiec
kol. Paweł Gąsior
Serdecznie podziękowania należą się ustępującym członkom zarządu i komisji rewizyjnej. Ich wspólny wysiłek przyczynił się do dobrej organizacji pracy stowarzyszenia i wytworzenia sympatycznej i miłej atmosfery w czasie wspólnych łowów. Gratulujemy także nowym członkom tych organów. Czeka na nich ciężkie zadanie kierowania gospodarką łowiecką oraz wysiłek na rzecz realizacji innych zadań. Ufamy, że przy pomocy wszystkich członków koła będą sprawowali swoje funkcje w sposób godny i przynoszący pożądane efekty.
Darz Bór!
Jakub Jurowicz